Tujsk - przystań kajakowo-wodna (pomost)

Przystań kajakowa w Tujsku została zbudowana w 2023 roku. Płynący rzeką z łatwością mogą tę przystań ominąć. Trudno ją bowiem zauważyć, gdyż leży za jedną z dwóch wysp w okolicach Tujska. Właściwie, wyspa ta zyskała połączenie z lądem i obecnie jest półwyspem. Pomost pływający przystani, o długości 12 metrów i wyposażony w polery cumownicze, schowany jest w bocznej odnodze. Właściwie, oprócz owego pomostu z trapem i schodami prowadzącymi przez wał przeciwpowodziowy do drogi, przystań nie ma żadnej innej infrastruktury, która w tym miejscu bardzo by się przydała. Chociażby wc toi-toi, wiata  biesiadna i krąg ogniskowy. Nie ma również żadnych ułatwień służących wodowaniu kajaków. Za to do najbliższego sklepu spożywczego mamy zaledwie 350 metrów. Tio jedyne dogodne miejsce do dokonania zakupów pomiędzy Nowym Dworem Gdańskim a Rybiną.

Nalezy podkreślić, że przystań-pomost dedykowana jest dla kajakarzy i tylko kajakarze mają formalnie możliwość z niej korzystać. W praktyce, do wszystkich tego typu przystani i pomostów kajakowych cumują jachty i hausbooty. Jeśli akurat w tym miejscu chce wylądować grupakajakarzy, a na pokładzie zacumowanej wcześniej jednostki nie ma nikogo z załogi, stwarza to konflikty. Dlatego cumując pamiętajmy o tym, zostawiajmy miejsce dla innych i liczmy się z tym, kto ma prawo i pierwszeństwo do korzystania z danej infrastruktury.

Piotr Salecki (2023)


Ważne informacje

  • Galeria zdjęć przystani kajakowo-wodnej w Tujsku - tutaj
  • Koordynaty GPS przystani kajakowo-wodnej w Tujsku: N: 54°16'26.18'' E: 19°8'32.63''


Artykuł powstał przy współpracy firmy Ludekczarter - www.ludekczarter.pl
która udostępniła nam do rejsu locyjnego swój hausboot. Dziękujemy!Przystań kajakowo-wodna w Tujsku - fot. Piotr Salecki (2023). Cała galeria zdjęć jest - tutaj


Przystań kajakowo-wodna w Tujsku - fot. Piotr Salecki (2023). Cała galeria zdjęć jest - tutaj


Przystań kajakowo-wodna w Tujsku - fot. Piotr Salecki (2023). Cała galeria zdjęć jest - tutaj

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź