Ujście Kanału Młynówka

Ujście Kanału Młynówka zlokalizowane jest na północnym brzegu Martwej Wisły, po wschodniej stronie mostu zwodzonego w Sobieszewie. Wygląda jak ślepa wnęka w trzcinach. Charakterystycznym punktem jest usytuowana prawie na wprost dalba cumownicza na Martwej Wiśle.
GPS:
54°20'26.9"N 18°49'56.5"E

Ujściowy odcinek Kanału Młynówka stanowi doskonałe miejsce schronienia przed falowaniem w przypadku postoju przed mostem, czy konieczności noclegu na Martwej Wiśle w tym rejonie. Głębokości umożliwiają wpłynięcie wyłącznie jachtom mieczowym i jednostkom z niewielkim zanurzeniem. Należy płynąć powoli. Po kilkudziesięciu metrach, po lewej stronie w przerwie w trzcinach jest dojście do brzegu z prywatnym pomostem (około 60 metrów od ujścia do Martwej Wisły). Jeśli popłyniemy dalej, po kilku zakrętach wąski kanał rozszerza się tworząc minirozlewisko, na którym można zawrócić. Możemy popłynąć jeszcze dalej i za chwilę otworzy się przed nami kolejne rozlewisko na którego krańcu znajduje się stacja pomp - po około trzystu metrach kanału. To ładne miejsce, z wysokim brzegiem bez trzcin z lewej strony, ale tutaj jest już bardzo płytko i możemy utknąć. W wodzie tuż przy brzegu fragmenty betonowych słupków.

Aktualizacja 2021: w Kanale Młynówka zbudowano przystań kajakowo-wodną z pomostem pływającym.

Piotr Salecki (lipiec 2019, aktualizacja 2021)


Martwa Wisła - fot. Piotr Salecki (2019)


Martwa Wisła - ujście Kanału Młynówka - fot. Piotr Salecki (2019)


Ujście Kanału Młynówka daje bardzo dobra osłonę przed falowaniem na Martwej Wiśle. Z daleka nie widać, że nie jest to wnęka w trzcinach a około trzystumetrowy odcinek kanału w który możemy wpłynąć - fot. Piotr Salecki (2019)


Po około sześćdziesięciu metrach dojście do brzegu z prywatnym pomostem - fot. Piotr Salecki (2019)

Rozlewisko z możliwością swobodnego zawrócenia - fot. Piotr Salecki (2019)


Ładne miejsce, ale jest tu już bardzo płytko, na krańcu żeglownego odcinka stacja pomp - fot. Piotr Salecki (2019)


Są tu również niespodzianki - fot. Piotr Salecki (2019)

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź