Krakowiec - Pod Wierzbami

Krakowiec to nazwa wsi, obecnie dzielnicy Gdańska nad Martwą Wisłą. Miejsce do zacumowania "na dziko" nazwałem "pod Wierzbami", oczywiście dlatego, że znajduje się tutaj cały zagajnik tych drzew, doskonale widocznych od strony wody. Są tutaj liczne przerwy w trzcinach z piaszczystym nabrzeżem dogodnym do lądowania. Uwaga! Część pozornie piaszczystych miejsc jest jednak umocniona częściowo zrujnowanym narzutem kamiennym, lub pojedynczymi kamieniami w wodzie i przy brzegu. Miejsce to jest doskonałe na biwak, ognisko, ale musicie liczyć się z licznym sąsiedztwem wędkarzy.
Charakterystycznym miejscem na przeciwległym brzegu Martwej Wisły jest nabrzeże Rafinerii Lotos, z  charakterystycznym oświetleniem zamontowanym na wysokich słupach kratownicowych.

GPS:
54, 21' 4.22" N, 18, 45' 4.13" E

Piotr Salecki (2019)

Brzeg Martwej Wisły z wierzbowym zagajnikiem widać z daleka - fot. Piotr Salecki (2019)

Biwak "Pod Wierzbami" nad Martwą Wisłą - fot. Piotr Salecki (2019)

Biwak "Pod Wierzbami" nad Martwą Wisłą - rekomendowane miejsce po lewej stronie zdjęcia, dalsze mają kamienny narzut - fot. Piotr Salecki (2019)

Od strony wschodniej wierzbowy lasek graniczy z charakterystycznymi zbiornikami Rafinerii, które są dobrym punktem orientacyjnym, gdy płyniemy od strony Górek Zachodnich - fot. Piotr Salecki (2019)

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź