Tarda - przystań ośrodka Tarda

Przystań należy do zamkniętego ośrodka Camp tarda, który organizuje obozy dla dzieci. Ośrodek składa się z kilku pomostów, w tym głównego w kształcie litery T i przyległego do niego i kąpieliska z plażą, a także slipu w którego okolicy są hangary i magazyny na sprzęt wodny. Jeden z pomostów ośrodka jest nieco oddalony od głównego budynku i zlokalizowany jest na wschodnim brzegu.

Wielu żeglarzy sygnalizowało,  iż nie pozwalano im dobić, nawet w celu nabrania wody. Oczywiście w nagłym wypadku czy w sytuacji awaryjnej macie prawo zacumować i oczekiwać zgody na postój i udzielenie pomocy, której brak w takiej sytuacji skutkuje odpowiedzialnością karną.

Wokół na wodzie liczne boje i ostrzeżenia o dzieciach na wodzie. Możemy się spodziewać dużej liczby jednostek pływających jachtów, kajaków czy desek windsurfingowych. Tuż przed ośrodkiem ostatnia wyspa na Bartężku (wg niektórych źródeł Olszowa Kępa).
Ośrodek zlokalizowany jest w miejscowości Tarda, sama miejscowość jest bardzo niewielka i odsunięta nieco od brzegu jeziora.

Za ośrodkiem możemy zacumować wprost do brzegu na północnym krańcu jeziora (piaszczysty fragment brzegu). Stąd do miejscowości Tarda (nie ma w niej żadnego sklepu ani baru) jest około kilometra.


Piotr Salecki (maj 2017, aktualizacja 2022)

Ważne informacje

  • GPS - główny pomost ośrodka Tarda: 53°47'58.7"N 19°52'41.5"E
  • Galeria zdjęć na naszej stronie tutaj

Warto przeczytać

  • Szczegółowy przewodnik po jeziorze Bartężek na naszej stronie - tutaj
  • Zestawienie wszystkich miejsc do cumowania na jeziorze Bartężek - tutaj
  • Galeria zdjęć jeziora Bartężek na naszej stronie z 2017 roku tutaj
  • Linie wysokiego napięcia na Pojezierzu Iławskim - zestawienie tutajPanorama ośrodka Camp Tarda - fot. Piotr Salecki (2021)


Wyspa Olszowa Kępa i widoczne liczne boje służące dzieciom podczas zajęć na wodzie - fot. Piotr Salecki (2021)

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź