Jachtklub Elbląg - port jachtowy

Port jachtowy JachtKlub Elbląg, ul. Radomska 29 , tel. 55 55 232 67 20, (www.jachtklub.elblag.pl)

Położony jest na zachodnim brzegu rzeki Elbląg. Basen portowy na planie kwadratu, z jednym bokiem minimalnie dłuższym. Ostrogi wejściowe są fachowo oświetlone - zieloną i czerwoną latarnią. Port jest przygotowany do przyjęcia kilkunastu jachtów gościnnych. Stanowiska dla nich wyróżnione są zielonymi bojami w północnej części portu. Spokojnie i bezpiecznie. Średnie głębokości w porcie od 2 do 3 m.


Od razu, jeszcze płynąc Elblążką (od strony Zalewu), zauważymy charakterystyczną, żółtą bryłę hotelu "Wodnik" z czerwonym dachem (przy Nabrzeżu Północnym). Tutaj mieści się biuro mariny a także siedziba Elbląskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Na parterze hotelu jest bar (czynny okresowo) oraz toalety i prysznice przeznaczone dla żeglarzy. Drugim, także okazałym budynkiem jest hangar jachtowy, zlokalizowany przy Nabrzeżu Południowym.
Cumujemy do y-bomów lub burtą przy środkowym pomoście w kształcie litery T, natomiast do nabrzeży okalających basen portowy do boi lub burtą. Przypominam, że stanowiska dla rezydentów oznaczone są czerwonymi bojami, a dla gości - zielonymi.


Drugim, także okazałym budynkiem jest hangar jachtowy, zlokalizowany przy Nabrzeżu Południowym. Większość jachtów to stali rezydenci, którzy cumują do wyznaczonych miejsc na bojach wprost do nabrzeży (dziobem lub rufą).


Po zacumowaniu w wolnym miejscu zgłaszamy się do bosmana, który udzieli nam informacji o możliwości dalszego postoju.  Można zatankować wodę i podłączyć się do prądu. Można tu także bezpiecznie zostawić samochód i zimować jacht. Po remoncie port dysponuje stacjonarnym dźwigiem, urządzeniami do opróżniania jachtowych toalet.

Warto dodać, że dzięki staraniom Jachtklubu i środkom unijnym, została uruchomiona jego letnia przystań nad Zalewem Wiślanym, w Nadbrzeżu - klikamy tutaj.

Piotr Salecki (lipiec 2016, aktualizacja maj 2017)

Jachtklub Elbląg - fot. Maciej Seroka


Jachtklub Elbląg - fot. Przemysław Modrzyński (2012)


Jachtklub Elbląg - fot. Przemysław Modrzyński (2012)


Jachtklub Elbląg - fot. Przemysław Modrzyński (2012). Część boi od strony rzeki Elbląg ma obecnie kolor zielony - oznaczają stanowiska dla gości przystani (aktualizacja maj 2017)

Piotr Salecki (lipiec 2016, aktualizacja maj 2017)

  • Opis archiwalny, aktualny do 2012 roku - tutaj

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź