- Pomorski Szlak Żeglarski
- Zatoka Gdańska
- Po wodach Gdańska
- Pętla Żuławska
- Zalew Wiślany
- Zalew Kaliningradzki
- Elbląski Węzeł Wodny
- Kanał Elbląski
- Pojezierze Iławskie
- Linie wysokiego napięcia
- Godziny otwarć mostów, śluz, pochylni
- Komunikaty nawigacyjne
- Szlaki Wodne Polski
- Pomagają nam
- Spotkania na szlaku
- wandrus-opinie
- Obozy quadowe, paintballowe, gokartowe i przygody
- Ostrzeżenia i interwencje
- PROJEKTY, AKCJE, PROPOZYCJE
- obozy-quadowe
Jachtklub Elbląg - port jachtowy
Port jachtowy JachtKlub Elbląg, ul. Radomska 29 , tel. 55 55 232 67 20, (www.jachtklub.elblag.pl)
Położony jest na zachodnim brzegu rzeki Elbląg. Basen portowy na planie kwadratu, z jednym bokiem minimalnie dłuższym. Ostrogi wejściowe są fachowo oświetlone - zieloną i czerwoną latarnią. Port jest przygotowany do przyjęcia kilkunastu jachtów gościnnych. Stanowiska dla nich wyróżnione są zielonymi bojami w północnej części portu. Spokojnie i bezpiecznie. Średnie głębokości w porcie od 2 do 3 m.
Od razu, jeszcze płynąc Elblążką (od strony Zalewu), zauważymy charakterystyczną, żółtą bryłę hotelu "Wodnik" z czerwonym dachem (przy Nabrzeżu Północnym). Tutaj mieści się biuro mariny a także siedziba Elbląskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Na parterze hotelu jest bar (czynny okresowo) oraz toalety i prysznice przeznaczone dla żeglarzy. Drugim, także okazałym budynkiem jest hangar jachtowy, zlokalizowany przy Nabrzeżu Południowym. Cumujemy do y-bomów lub burtą przy środkowym pomoście w kształcie litery T, natomiast do nabrzeży okalających basen portowy do boi lub burtą. Przypominam, że stanowiska dla rezydentów oznaczone są czerwonymi bojami, a dla gości - zielonymi.
Drugim, także okazałym budynkiem jest hangar jachtowy, zlokalizowany przy Nabrzeżu Południowym. Większość jachtów to stali rezydenci, którzy cumują do wyznaczonych miejsc na bojach wprost do nabrzeży (dziobem lub rufą).
Po zacumowaniu w wolnym miejscu zgłaszamy się do bosmana, który udzieli nam informacji o możliwości dalszego postoju. Można zatankować wodę i podłączyć się do prądu. Można tu także bezpiecznie zostawić samochód i zimować jacht. Po remoncie port dysponuje stacjonarnym dźwigiem, urządzeniami do opróżniania jachtowych toalet.
Warto dodać, że dzięki staraniom Jachtklubu i środkom unijnym, została uruchomiona jego letnia przystań nad Zalewem Wiślanym, w Nadbrzeżu - klikamy tutaj.
Piotr Salecki (lipiec 2016, aktualizacja maj 2017)
Jachtklub Elbląg - fot. Maciej Seroka
Jachtklub Elbląg - fot. Przemysław Modrzyński (2012)
Jachtklub Elbląg - fot. Przemysław Modrzyński (2012)
Jachtklub Elbląg - fot. Przemysław Modrzyński (2012). Część boi od strony rzeki Elbląg ma obecnie kolor zielony - oznaczają stanowiska dla gości przystani (aktualizacja maj 2017)
Piotr Salecki (lipiec 2016, aktualizacja maj 2017)
- Opis archiwalny, aktualny do 2012 roku - tutaj
- 10174 odsłony
Odpowiedzi
Dodaj nową odpowiedź