Bulwar Zygmunt Augusta - nabrzeże jachtowe

:::::: Nabrzeże Bulwar Zygmunta Augusta ::::::

Nabrzeże Bulwar Zygmunta Augusta. Fot. Piotr Salecki (maj 2016)

Nabrzeże Bulwar Zygmunta Augusta. Fot. Piotr Salecki (maj 2016)

Nabrzeże Bulwar Zygmunta Augusta. Fot. Piotr Szafran (maj 2014)


Nabrzeże - Bulwar Zygmunta Augusta - dostępne dla jachtów i wodniaków przy Starym Mieście
zlokalizowane jest na wschodnim brzegu rzeki Elbląg, pomiędzy mostami zwodzonymi Niskim i Wysokim. Nabrzeże ma długość około 215 metrów i podzielone jest na wysokie (przeznaczone do cumowania statków pasażerskich) i niskie (przeznaczone do cumowania dla turystów wodnych). Obecnie jednak żadne statki pasażerskie tu nie cumują, gdyż przystań Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej została przeniesiona w górę rzeki.

Nabrzeże ma na całej długości polery cumownicze.
Należy pamiętać o tym, że wspomniane miejsce do cumowania jest otwarte na falowanie ze strony przepływających jachtów i statków, i otwarte dla wszystkich. To także ulubione miejsce spacerów elblążan. Dlatego podczas postoju tutaj warto zostawić na pokładzie choć jednego członka załogi. Blisko stąd do miasta, do sklepów, licznych barów i restauracji.

Po wyremontowaniu nabrzeża oraz po oddaniu do eksploatacji mostów zwodzonych, przystań statków Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej, barka gastronomiczna "Maria" i sezonowa wypożyczalnia sprzętu wodnego "Nurwid" przeniosły się za most zwodzony Wysoki, w górę rzeki. [aktualizacja 2017: barka "Maria" i "Nurwid" zakończyły działalność).
Piotr Salecki (lipiec 2016, aktualizacja maj 2017)

  • Opis archiwalny, aktualny do 2013 roku - tutaj

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź