Nowe oznakowanie w Kątach Rybackich

Od wiosny 2009 zmieniają się światła na główkach w porcie Kąty Rybackie. Będzie także całkiem nowe światło na główce zachodniej. Remont części nabrzeży w porcie trwa nadal.

Zasadnicza zmiana będzie polegać na tym, iż zamiast dotychczasowego, jednego tylko zielonego światła na wschodniej główce zostało ustawione nowe, czerwone światło, na główce nabrzeża zachodniego. Charakterystyki świateł są obecnie ustalane.

Podczas mojej wizyty w porcie w kwietniu 2009 roku okazalo się, że remont nabrzeża zachodniego, najczęściej używanego dotychczas przez żeglarzy nadal trwa. Ma się zakończyć przed ścisłym sezonem wakacyjnym - oczywiście powiadomimy o tym na łamach portalu.


Panorama basenu portowego - na pierwszym planie widoczne nabrzeże w remoncie i nowe oznakowanie nawigacyjne.


Porzucony jacht motorowy który wiele lat stał na terenie przystani "Barkas".


Widok na wschodnią główkę portu Kąty Rybackie.


Naturalna osłona wykopanego kilka lat temu nowego basenu wschodniego. Chwilowo znalazły tu schronienie bojki, do których cumowały niegdyś jachty przy nabrzeżu zachodnim.


Nabrzeże Południowe - nabieżniki i budynki (od lewej) WOPR-u i bosmanatu portu. W woprówce przez dwa sezony były udostępniane żeglarzom prysznice i tolety w wysokim standardzie. Czy tak będzie też w sezonie 2009?

Piotr Salecki

Odpowiedzi

Toalety i prysznice.

Z przyjemnością powiadamiamy, że toalety i prysznice nadal działają i dlatego polecamy wszystkim żeglarzom ten port. To był główny powód naszego dwudniowego postoju w tym miejscu.
Żeglarze 2011.

Sposób wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.

Dodaj nową odpowiedź