Przystań w Białej Górze ma nowego operatora

Przystań w Białej Górze nie miała ostatnio szczęścia do operatorów. Zwycięzcy przetargów rezygnowali z podejmowania działalności. Ostatni sezon marinę prowadził  Daniel Domagalski z firmy Iczarter, oferującej czartery na Pętli Żuławskiej i Kanale Elbląskim. I to właśnie ta firma została zwycięzcą przetargu ogłoszonego pod koniec 2021 roku i przez najbliższe piętnaście lat będzie operatorem przystani w Białej Górze.
fot. Marina Biała Góra


Przystań w Białej Górze na Nogacie jest bardzo ważnym miejscem na mapie Pętli Żuławskiej. Tu, w bardzo malowniczym miejscu, stykają się Wisła, Nogat i Liwa. Tu położona jest jedna z największych budowli hydrotechnicznych w regionie - śluza Biała Góra łącząca Wisłę i Nogat, wraz z Wielkim Upustem - nieczynną, otwartą śluzą i tunelem - łączącym Nogat i Liwę. To miejsce noclegu dla większości jednostek turystycznych przepływających Nogatem lub Wisłą.

Marina Biała Góra w zimowej szacie - fot. Marina Biała Góra

Firma Iczarter, prowadzona od wielu lat przez Daniela Domagalskiego, oferuje czarter hausbootów na wodach Pętli Żuławskiej i Kanału Elbląskiego. Doświadczenie nabyte w obsłudze wodniaków z pewnością zaprocentuje w zarządzaniu Mariną Biała Góra - bo tak nazywać się będzie przystań. Kto jak kto, ale operator czarterowej floty z pewnością wie, jakie są potrzeby i oczekiwania wodniaków.

Przystań będzie czynna od maja do końca października. Oprócz standardowej infrastruktury przystani, na turystów czekać będą rowery, deski sup, kajaki oraz łódź z silnikiem przyczepnym do krótkich rejsów spacerowych. Nowy operator zamierza w 2022 roku ogrodzić teren przystani i oferować zimowanie jednostek pływających. Na sezon 2023 planowana jest rozbudowa Mariny - przygotowanie około dwudziestu pięciu nowych miejsc postojowych.

Dane kontaktowe

tel. 506 009 641

meil: bosman@marinabialagora.pl

Piotr Salecki

  • Więcej o przystani Biała Góra - tutaj

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź